Müstikakooli talv
E 26. veebr 10:00
26.02.-29.02.18
Tantratants
N 08. märts 18:30
NELJAPÄEVAL! Naistepäeva eri!
Kogemuslik tantra
R 09. märts 17:00
9.03.-11.03.18
Tantra ABC
R 16. märts 18:00
Tartus 16.03.-18.03.18
Tantratants
R 06. apr 18:30
Müstikakooli kevad
E 23. apr 11:00
23.04.-26.04.18
Tantratants
R 04. mai 18:30
Tantratants
R 25. mai 18:30
Müstikakooli suvi
E 02. juuli 10:00
2.07.-6.07.18
Tantratantsu suvelaager
N 16. aug 17:00
16.08.-19.08.18
"Helesinine esmaspäev"
Esmaspäeviti 10:00

 

Tantra olemusest

Tantra on holistiline vaimne teekond, sinu isikliku arengu teadus. Tantra eesmärk on praktiseerijat positiivselt muuta, andes võimalused ja luues eeldused jõudmaks valgustumiseni ehk ühinemiseni Universumiga. Tantra annab praktiseerijale võimsad  tööriistad, et valitseda manifestatsiooni üle ja töötada kosmiliste energiatega. Tantra terviklik loomus tunnustab nii vaimseid kui ka maiseid eesmärke.

Sanskriti keelne sõna tantra tähendab sõna-sõnalt lõimima nagu kudumismasinal või kangastelgedel tervikut moodustama tulles tegusõnast tan- venitama või laiendama ja sõnast  tra-päästma.

Tantra on elu-jaatav süsteem ja teekond. Tantra ei eita materiaalset maailma nagu mitmed teised vaimsed süsteemid, pigem võtab ta selle omaks ja kasutab eesmärgipäraselt. Tantristliku filosoofia järgi on kõik jumalik. Seega mitte millestki ei keelduta, ei eitata ega suruta maha. Selle asemel on kõik aktsepteeritud, integreeritud ja transformeeritav. Tantra pakub võimaluse jõuda vaimse realisatsioonini selles maailmas ja selles elus, läbi selle reaalsuse ehk maaja. Tantristlik teekond on paradoksaalne, kus inimese enda "vangla" seinad on teekonnaks tema vabanemisele. See on karm kontrast askeetlikele vaimsetele teekondadele, mis on mõjutanud meie arusaama vaimsusest.

Tantristlik metafüüsika- tantralähtub universumi mitte-duaalsest käsitlusest, kus makrokosmos ja mikrokosmos resoneeruvad üksteisega ja vastavad üksteisele.

 „Mis on siin on kõikjal, mida ei ole siin, ei ole kuskil.“

Universumi manifesteerunud osa on jagatud seitsmeks tasandiks, jämedast peenemaks: füüsiline, energeetiline/eeterlik, astraalne, mentaalne, põhjuslik ja kaks väga peent lisatasandit, mida mõnikord kutsutakse Buddhi ja Atman. Neid tasandeid võib kutsuda ka kehadeks. Enamik inimesi tänapäeval on kahjuks teadlikud ainult füüsilisest tasandist ehk füüsilisest kehast. Sügavamate kehade ja peenemate universumi tasandite tajumist ja kontrolli arendatakse läbi jooga ja tantra praktikate.

Mees- ja naisaspekt ehk Shiva ja Shakti. Kui ajalooliselt ja traditsiooniliselt on enamik vaimseid süsteeme mehelikku printsiipi ülistavad, siis tantra väärtustab võrdselt mehelikku ja naiselikku, andes vaimsuses koha ka Jumalikule Naiselikkusele. Shakti ehk naine on Universumi manifesteerunud printsiip, samal ajal kui Shivaehk mees on puhas teadvus. Shivat ja Shaktit peetakse jumalikuks paariks, mis ainult koostöös eksisteerides saavad moodustada täiuslikkuse. Tegemist on duaalsete aspektidega samast  teadvusest, näides eraldiseisvatena samas lõplikult ühendunud läbi nendetingimusteta, kõikehõlmava ja universaalse armastuse. Enamus levinud traditsioonilisi süsteeme keskenduvad ainuüksi Shivale, puhta teadvuse printsiibile. Tantra tunnustab,et inimestel on lihtsam olla teadlik Universumi manifesteerunud ehk silmaga nähtavast osast ehk Shaktist. Shakti ja Shiva eksisteerivad alati koos, seega läbi teadlikkuse Shaktist saab jõuda Shiva ja Shakti ühenduseni ehk valgustatuseni. Shaktist saab vaimse transformatsiooni sõiduk ja seega kummardatakse võrdselt Shivat ehk teadlikkust ja Shaktit kui Jumalikku Naiselikkust.

Tantra ja seksuaalsus. Tantristlikest õpetustest ja tekstidest on vaid vähem kui kümnendik seotudseksiga. Eksisteerib mitmeid tantra liine (parema käe tantra) kus seksuaalne kontakt partnerite vahel sootuks puudub, sellele vaatamata aga kasutatakse Shiva (+) ja Shakti (-) polaarsusest tulenevat energeetikat vaimseks arenguks ka seal.
Seksuaalseid praktikaid sisaldavates tantra liinides kasutatakse  seksi ja seksuaalenergiat eesmärgipäraselt, kuid seks ei ole praktika fookus ega eesmärk. Seksi kasutatakse tantraseelkõige tööriistana nagu ka joogaasanaid, meditatsioone, pranajamasid, mantraid, mudrasid, bhandasid ja teisi tööriistu. Oluline on meeles pidada, et tantra on seksuaalse iha ületamine kõrgema eesmärgi saavutamiseks, mitte lihtsalt selles mõnulemine. Seega seksi ja seksuaalset energiat kasutatakse teadlikult vaimseks arenguks, valgustumisele pürgimisel. Tõeline tantrist ületab seksuaalse iha läbi iha, suunates naudingu (naudingu käigus vabaneva seksuaalenergia) vaimse arengu suunas. Läbi sellise kavatsuse saavad seksuaalsed tegevused ja ihad tööriistaks ja mitte eesmärgiks omaette. Seksuaalse tantra praktiseerimisel ilma selge mõistmise ja kavatsuseta on oht kukkuda nn punasesse tantrasse ja unustada vaimne suund ja eesmärk, muutudes oma ihade orjaks.
Enamikele inimestele on seksuaalne iha tugevaim tung ja selle üle kontrolli ja meisterlikkuse saavutamine on väga keerukas. Tantra teekonnal käimist võrreldakse tihti noateral käimisega või tiigriga ratsutamisega. See on efektne ja võimas, kuid libastumine võib lõppeda kurvalt. Sellel efektiivsel, kuid samas väljakutseid esitaval teekonnal on vajalik guru või õpetaja kaitse toetamaks ja selgitamaks.

Kontrastina mitmetele teistele vaimsetele süsteemidele, mis on oma olemuselt askeetlikud, saab tantras kehast tempel. Tantra praktikatest on tulnud hatha ja kundalini jooga teadused, vaimsed praktikad, mis kasutavad keha, et keha ületada. Kui praktiseerida ideaalini, muundub keha surematuks ja Shakti manifesteerub kehas kui lõpmatu energia allikas, mida kutsutakse kundaliniks. Tantra ei kõhkle kasutada salajasi teaduseid nagu astroloogia, parapsüholoogia, alkeemia ja maagia, kui need on seatud spirtuaalse arengu teenistusse.

 

Tõeline Sannyasin elab maailmas, aga ei lase ennast sellest kaasa haarata. Need kes eitavad ennast, elavad metsas ja närivad rahuldamata ihade mäletsetud toitu, ei ole tõelised loobujad.

Ela elulahing keskel!

Igaüks suudab jääda rahulikuks koopas või magades. Seisa tegevuse hulluse keerises ja jõua keskmeni.

Swami Vivekananda

 

 

Tantratantsu toetab: www.mustkuuslauk.ee 

Kalender

august 2017
E T K N R L P
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31   

 

Kontakt

E-post: infotantratants.ee
Telefon: 55672027

Liitun uudiskirjaga
Shakti      Shiva